• Kadın Sağlığı İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi
  • en
  • de
  • ar

MENOPOZ NEDİR?

Balanslama tekniği’nin nasıl uygulandığı, tüp bebek tedavisinden farklarını, başarı oranı ve bu tekniğin hangi hastalar için uygun olduğu ile ilgili bilgileri aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz.

Menopoz Nedir?

Menopoz öncesi ve sonrası, çoğu kadın için bir kabus olarak beklenmektedir. Yine özellikle son zamanlarda çeşitli görsel ve yazılı basında çıkan haberler bir panik havası yaratılmasına neden olmuştur. Kadın bir yandan sıcak basmaları, uykusuzluk sinirlilik vb. geçireceği bir dönemi beklemekte, yaşlandıkça kemiklerinin kırılacağı, kalp hastalığı, erken bunama, cinselliğinin ortadan kalkacağı korkusunu yaşamaktadır. Diğer taraftan alternatif tedavi olarak gösterilen hormon ilaçlarının başta kanser olmak üzere yaratacağı yan etkilerden korkmaktadır. Menopoz konusunda kendi vücudunun ihtiyaçlarına göre planlanmış, kendisini de tercihlerini de göz önüne alan güncel bir yaklaşımın eksikliğini duymaktadır. Konuda uzmanlaşmış disiplinler arası koordinasyonu yapabilecek bilgi ve deneyime sahip merkezlerin eksikliğini duymaktadır.

Menopoz Tedavisi?

Amacımız, sağlığınızla ilgili konularda güncel ve en doğru tanı ve tedavi şeklini seçerken size katkıda bulunabilmek ve tedavinizin güncel seçeneklerle yaparak bir an önce sağlığınıza kavuşmanıza katkıda bulunabilmektir.

Sağlıcakla kalın!…